Hijyen Belgesi

Hijyen Belgesi

Hijyen Eğitimi Belgesi Gıda başta olmak üzere otel, pansiyon, hamam, sauna, güzellik merkezleri, dövme, restoran, lokanta, zincir market ve zincir restoranlar çalışanları için zorunludur. İlgili yönetmelikte belirtildiği üzere en az 8 saatlik hijyen eğitimi alınmalıdır. Hijyen Eğitimi sanıldığı gibi alınması uğraşılması zor değildir. Pandemi dönemi ile başlayan uzaktan eğitim modeli halen devam etmektedir. Bunun sağladığı kolaylıkla online eğitim ile 1 günde hatta birkaç saat içerisinde hijyen eğitimi belgesi alınmaktadır.

Hijyen Belgesi Çeşitleri

Hijyen Belgesi almadan önce alanınızın iyi belirlenmesi gerekmektedir. Alan belirlemeleri yapılarak hijyen belgesi çeşidini bulmak ve en uygun belge türünü almak mümkün hale gelecektir. Genel anlamda alınabilecek 3 farklı hijyen belgesi bulunmaktadır.

  1. Gıda ve Su sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi,
  2. Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi,
  3. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar için Hijyen Eğitimidir.

Gıda ile temas durumu belge belirlemeden en önemli faktördür. Aşçı, mutfak personeli, bulaşıkçı, servis görevlisi (garson), paket servis kuryesi ve her türlü gıda üretimi yapan yerlerde çalışanların alması gereken belge Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi Belgesidir. Otel, pansiyon, hamam, dövme gibi alanlarda gıda teması olmayan çalışanlar için ise Hijyen ve sanitasyon Belgesi alınmalıdır. Bay yada bayan kuaförleri ve güzellik merkezi çalışanları ise Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar için Hijyen eğitimi belgesi almak gerekmektedir.

Hijyen Belgesi Nasıl Alınır
Hijyen Belgesi Nasıl Alınır : Hijyen Belgenizi almak için bize ulaşın

Hijyen Belgesi Kayıt İşlemleri

Eğitim ve belgelendirme kısmı işlemleri için öncelik başvuru bilgilerinin iletilmesidir. Belge herhangi bir şirket tarafından verilmemektedir. Alınan kayıt bilgileriniz üniversitenin tarafımıza açılan belgelendirme ekranlarında kaydedilmektedir. Belge onayı belgenin E Devlete yüklenme işlemleri üniversite tarafından yapılmaktadır.

Eğitim kaydınız yapılır yapılmaz verdiğiniz telefon bilgisine eğitim giriş bilgileriniz gönderilmektedir ve bu ekrana ömür boyu ulaşım imkanı verilmektedir. Giriş yaptıktan sonra adınıza tanımlanmış olan eğitim bilgilerinize ulaşacaksınız. Hijyen Eğitimi 8 saattir. Online eğitim belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Eğitim tamamlandıktan sonra istenildiği takdirde sistem üzerinden online sınava da girebilirsiniz. Sınav sonuçlarını aynı ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Belge onayı üniversite tarafından yapıldıktan sonra sistem üzerinden belgenize ulaşabilirsiniz. Onaylanan Hijyen Eğitimi Belgesi 1 ile 3 gün arasında E Devlette sorgulanabilir. Burada yanlış bilinen bir gerçeği aydınlatalım. Hijyen belgesi E Devletten başvuru yapılarak alınmaz. E Devlette sadece sorgulama yapabilirsiniz. E Devlet sorgulama ekranı üniversiteden alınan belgeler için alındığı kurum adıyla yapılmalıdır. Örneğin tarafımızdan aldığınız belge sorgulaması için şu bağlantıya göz atabilirsiniz; https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-sisli-meslek-yuksekokulu-sertifika-sorgulama

www.hiyenbelgesi.com internet sitemiz üzerinden alacağınız her hizmet Nida Akademi tarafından sağlanmaktadır. Bünyemizde İş Sağlığı Güvenliği uzamanı 2 çalışma arkadaşımız birde sağlık bölümü mezunu bir arkadaşımız bulunmaktadır. Bütün işlemlerinizin resmi olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca verilerinizin gizliliğini önemsiyoruz

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top