Hijyen Belgesi

Gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin, gıda güvenliği konusunda alınması gereken tedbirlerden biri de hijyen belgesi almaktır. Hijyen belgesi, işletmelerin hijyen kurallarını uygulama kabiliyetlerinin değerlendirildiği ve bu doğrultuda belgelendirildiği bir sistemdir. Bu belge, işletmelerin halk sağlığına uygun ve güvenli bir şekilde üretim yapmalarını sağlar.

Kimler Hijyen Belgesi Almalıdır?

Her türlü gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler hijyen belgesi almak zorundadır. Gıda toptancı ve perakende satış yerleri, catering firmaları, oteller, restoranlar, kafeler, gibi gıda sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin hijyen belgesi almaları gereklidir.

Hijyen Belgesi

Hijyen belgesi, işletmelerin hijyen kurallarına uygunluğunu belirten resmi bir belgedir. Bu belge, gıda üretim, satış ve hizmet sektörlerinde çalışanların eğitimlerini tamamladıklarını gösterir ve müşterilere güvenilir bir işletme olduğu mesajını verir.

Hijyen Belgesi Almak için Gerekli Bilgiler

  1. İsim Soy İsim
  2. TC Kimlik No
  3. Doğum Tarihi
  4. Anne ve Baba Adı
  5. Telefon Numarası

Hijyen Eğitimi ve sonrasında verilen Hijyen Belgesi Üniversite tarafından hazırlanmaktadır. Belge üzerinde kişisel bilgileriniz ve belge doğrulama kodu bulunmaktadır. Bu belge ile gıda sektörünün içinde bulunduğu bütün alanlarda çalışabilirsiniz. Hijyen Belgesinin yenilenme süresi yoktur ve ömür boyu geçerlidir. Üniversite tarafından E Devletinize yüklenmektedir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.