Hijyen Belgesi

Hijyen Belgesi

hijyen belgesi
hijyen

Hijyen Belgesi ilgili yönetmelikle gıda ve gıda teması olan bütün işletmeler ve çalışanları için zorunlu hale gelmiştir. Bu belgeye ulaşmak sahip olmak zor gibi görünse de günümüzde online eğitim sistemleri ile kolay hale gelmiştir. Üniversitelerin uzaktan eğitim modeli ile 1 günde hatta bir kaç saat içersinde Hijyen Belgesi alınabilmektedir. Başvuru için öncelikle ÖN KAYIT formu doldurulmalıdır. Belge kaydı sonrası ücretlendirme yapılmaktadır. Tarafımızdan aldığınız Hijyen Belgesi Üniversite Onaylı ve E Devlette  sorgulanabilir. Hijyen yönetmeliğinde belirtildiği üzere Meb onaylı veya üniversite onaylı olması arasında hiçbir fark yoktur. Önemli olan tarafı adınıza eğitim tanımlanmış olması ve en az 8 saatlik eğitimi almış olmanızdır. Belgeniz onaylandıktan sonra belge PDF formatında tarafınıza iletilmektedir. 

hijyen belgesi
online

Kimler Hijyen Belgesi Almalıdır?

Hijyen Belgesi sanıldığı üzere tek bir çeşit belge değildir. Genel anlamda 3 farklı Hijyen Eğitimi Belgesi mevcuttur. Bunlar Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi Belgesi, Hijyen ve Sanitasyon, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimidir. Öncelikle bu 3 belgeden hangisinin alınması gerektiği belirlenmelidir. En önemli husus yapılan iş içinde Gıda temasının olup olmadığıdır. Market, lokanta, restoran, kahve, fastfood zincir mağazaları ve paket servis gibi Gıda teması olan çalışanlar Gıda Hijyen Belgesi almalıdır. Otellerde kat personeli, dövmeci, hamam ve sauna gibi gıda teması olmayan işletme çalışanları için Hijyen ve Sanitasyon Belgesi alınmalıdır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilir yada whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hijyen Belgesi
Hijyen Belgesi

Hijyen belgesi sahibi olan kurum ve kuruluşlar; işletmelerinin hijyen konusunda tüm kural ve şartlara uygun hareket ettiğini temsil eden önemli belgeler arasında yer almaktadır. Yukarıda belirtilen sektörler başta olmak üzere birçok işletme için hijyen belgesi bulundurmak, önemli bir artı etken olarak görülmektedir.

Hijyen belgeleri tamamen resmi ve üniversite onaylı bir belgedir, personellerin eğitimlere katıldığını ve eğitimlerini tamamladıklarını işaret etmektedir. Aynı zamanda işletmeyi tercih etmek isteyen müşteriler için hijyen belgesi sahibi olmak, güvenilirliğin simgesidir. 

Hijyen Belgesi Almak için Gerekli Bilgiler

Hijyen belgesi almak için başvuracak kişilerin, sadece her kuruluş tarafından talep edilebilen temel kişisel bilgileri paylaşması ve gerekli yönlendirmelere uyum sağlaması yeterlidir. Gerekli bilgi ve belgeler sağlanarak başvuru yapıldıktan sonra eğitimi tamamlayan kişiler için hijyen belgesi Üniversite tarafından hazırlanarak teslim edilmektedir. Hijyen belgesi almak için şu bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır;

hijyen belgesi
Hijyen Kayıt Formu

Hijyen Eğitimi ve sonrasında verilen Hijyen Belgesi Üniversite tarafından hazırlanmaktadır. Belge üzerinde kişisel bilgileriniz, belge doğrulama için kare kod ve belge seri numarası bulunmaktadır. Bu belge ile gıda sektörünün içinde bulunduğu bütün alanlarda çalışabilirsiniz. Hijyen Belgesinin yenilenme süresi yoktur ve ömür boyu geçerlidir. Üniversite tarafından E-Devlet‘e yüklenmektedir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Online Eğitim

İş başvurularında yada gıda işletmelerinin denetimlerinde istenen Hijyen Belgesi için eğitim mecburiyeti vardır. Eğitim halk eğitim merkezlerinden örgün öğretimle yada üniversitelerin uzaktan eğitim modeli ile online yapılabilir. Belge ve eğitim arasında hiç bir fark yoktur. Her iki belge de hem kamu hem özel kuruluşlarda geçerlidir. Adınıza yapılan kayıt işlemleri sonrası alanınız ile ilgili eğitim tanımlanmaktadır. Bu eğitim bilgileri tarafınıza kısa mesaj ile iletilmektedir. Siteme kolayca giriş yaparak adınıza tanımlanmış olan eğitim videolarını zaman ve yer mecburiyeti olmadan izleyebilirsiniz. Tanımlanan eğitim için ömür boyu erişim imkanı vardır. Hijyen Eğitimi yönetmelikte belirtildiği üzere 8 saattir. Eğitim tamamlandıktan sonra online sınav yapılmaktadır. Sınav için süre mevcuttur. 

hijyen belgesi
oline-ders

İşlemler

Hijyen Belgesi kaydı eğitimi belge düzenlenmesi ödeme işlemleri tarafınıza iletilmesi gibi bütün işlemler online yapılmaktadır. Online işlemler bazen güven problemi yaratabilmektedir. Tarafımızdan aldığınız bütün hizmetler resmidir. Belge kaydınız ödeme işlemleriniz belgenin hazırlanması gibi işlemler tamamen güvenlidir. Yapılan bütün işlemler için faturalandırma yapılmaktadır. Gerekli durumda adınıza da fatura düzenlenebilir. Bunun için bizimle iletişime geçiniz.

Ön Kayıt Formu
Scroll to Top